• استفاده از خط چشم قدمت چندین ساله دارد و از زمان مصر باستان و حتی قبل تر رایج بوده است. در زمان های خیلی قبل استفاده از خط چشم پهن و خیلی ضخیم بسیار رایج بوده و خانم‌ها و آقایان برای کشیدن خط چشم چیزی به عنوان سرمه استفاده می‌کردند. چشم‌ها در آرایش تاثیر زیادی دارد و کشیدن خط چشم مناسب و ریمل تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چشم‌ها دارد.


  انواع خط چشم

  بسته به نوع آرایشی که دارید باید بدانید کدام خط چشم بیشتر به نوع پوست شما مطابقت دارد. سپس فکر کنید کدام رنگ خط چشم در روز و شب چهره شما را بهتر می‌کند.

  خط چشم چه انواعی دارد؟

  خط چشم ها انواع مختلف دارند: خط چشم مایع نمدی، خط چشم مایع ماژیکی، مداد چشم، خط چشم ژله‌ای که هر کدام از این خط چشم ها مزایای خود را دارند و در انتخاب آن‌ها باید دقت داشته باشید تا توانایی استفاده از آن‌ها را داشته باشید.

  خط چشم مدادی

  استفاده از این خط چشم عادی است و بسیاری از خانم‌ها از مداد نرم و روان برای کشیدن خط چشم استفاده می‌کنند. معمولا مدادهای گران قیمت ملایم و نرم هستند و با یک اسفنج پاک می‌شوند.

   

  خط چشم مایع

  خط چشم‌های مایع یکی از سخت ترین نوع خط چشم‌ها بوده و باید در کشیدن آن بسیار دقت نمود. برای کشیدن این نوع خط چشم به یک دستان ثابتی نیاز دارید تا کمترین لرزش را داشته باشد. این خط چشم را بهتر است از وسط پلک شروع کرده و به آرامی خط چشم را بالای چشم کشید تا به گوشه خارجی چشم برسید. اگر دوست دارید خط چشم را سراسری بکشید می‌توانید دوباره بعد از کشیدن خط چشم در قسمت بیرونی از قسمت گوشه چشم شروع کرده و خط چشمی به آرامی تا وسط چشم بکشید و این خط را به خط کشیده قبلی متصل کنید.

  خط چشم‌های مایع در دو نوع مایع مویی، نمدی و ماژیکی تولید شده‌اند. خط چشم‌های مایع مویی معمولا برای کسانی که در کشیدن خط چشم مبتدی هستند مناسب نیست و بهتر است این افراد از خط چشم ماژیکی استفاده کنند.

  خط چشم مایع نمدی: این خط چشم‌ها معمولا از سری سفت تری برخوردار بوده و معمولا برای افرادی که مبتدی هستند بسیار مناسب است.

  خط چشم ماژیکی

  یکی از حساس ترین آرایش صورت، آرایش چشم است که ظرافت‌های خاصی دارد. خط چشم ماژیکی ابزاری است که برای ساده تر آرایش کردن به کار گرفته می‌شود و می‌تواند به زیبا تر شدن چهره کمک می‌کند.

  مشخصات خط چشم ماژیکی

   نوک خط چشم‌های ماژیکی معمولا از جنس نمد و شبیه نوک ماژیک است به همین خاطر به این نام معروف است. این خط چشم‌ها معمولا از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار بوده و همین موضوع به محبوبیت آن کمک می‌کند.

  مزایا و معایب استفاده از خط چشم ماژیکی

  خط چشم‌های ماژیکی معمولا برای نوجوانان و افراد مسن که در هنگام کشیدن خط چشم دچار لرزش دست می‌شوند مناسب است.

  این خط چشم ها نسبت به سایر خط چشم‌ها از ماندگاری پایین تری برخوردار است چراکه از نوع ماژیکی بوده و خط چشم‌های ماژیکی عمر کمتری دارند.

  خط چشم ژله‌ای

  خط چشم ژله‌ای کارکرد آن چندان تفاوتی با سایر خط چشم‌ها ندارد ولی از لحاظ بافت با خط چشم‌های مایع متفاوت است. اگر به خط چشم ژله‌ای دقت نمایید متوجه خواهید شد که ترکیب آن کمی غلیظ تر، کرمی و نرم تر است. استفاده این خط چشم برای کسانی که در خط چشم کشیدن حرفه ای نیستند مناسب تر است. زیرا مایع این خط چشم نسبت به خط چشم‌های ماژیکی غلیظ تر بوده و در نتیجه به راحتی و با در صد خطا پایین تر می‌توانید آن را روی پلکتان بکشید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم کسانی که در کشیدن خط چشم مبتدی هستند از خط چشم ژله‌ای استفاده کنند.

  نکته آخر راجع به این خط چشم، این خط چشم‌ها معمولا به صورت کاسه‌ای و همراه با یک براش خط چشم تولید می‌شوند.

   

  معرفی چند برند با کیفیت خط چشم ژله‌ای

  خط چشم ژله‌ای میبلین

  این خط چشم محصولی با کیفیت در بین علاقه مندان به آرایش است. این محصول از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار بوده و دارای دو سری با سایز مختلف است که در دوسر یک براش قرار گرفته اند و به شما تنوع عمل بیشتری در آرایش می‌دهد.

  خط چشم ژله‌ای از برند مک

  این خط چشم از از نوع ژله‌ای بوده و شما چه مبتدی باشید و چه حرفه‌ای می‌توانید از این خط چشم استفاده کنید. این خط چشم از برند مک کاملا توسط متخصصین چشم مورد تایید است. خط چشم مک به سرعت روی پوستتان خشک می‌شود و ترکیبات آن به گونه ای است که استفاده از آن را برای انواع پوست آسان کرده است.

   

  خط چشم کیکی

  این خط چشم به اندازه خط چشم مایع مرطوب نیست. این خط چشم مانند سایه سفت و خشک است و قبل از استفاده باید قلمو را کمی مرطوب کنید. این خط چشم برای کسانی که در کشیدن خط چشم تبحر دارند بسیار مناسب است و این مدل را ترجیح می‌دهند. با استفاده از این خط چشم می‌توانید نازکی و ضخامت آن را به راحتی می‌توان کنترل کنید.

   

  کشیدن خط چشم

  با کشیدن یک خط بسیار باریک از بخش داخلی پلک بالای چشم، کار را شروع کنید.

  تا جای ممکن سعی کنید خط چشم را بسیار نازک و نزذیک به مژه بکشید.

  هر قدر به گوشه بیرونی پلک نزدیک می‌شوید، کمی خط را پهن تر و به سمت بالا بکشید.

  یک خط باریک و ظریف روی پلک پایین بکشید.

  برای اینکه آرایش کمی دودی تر به نظر بیاید انتهای خط چشم را می‌توانید کمی محو کنید.

  نحوه انتخاب خط چشم

  معرفی انواع خط چشم متناسب با صورت

  هر کس فرم صورت منحصر به فرد خود را دارد و با توجه به آن باید در نوع خط چشم خود دقت کنند.

  در این قسمت به برخی صورت‌ها اشاره می‌کنیم که چه نوع خط چشمی برایشان مناسب است .


  صورت بیضی شکل

  صورت بیضی یکی از زیباترین فرم‌ها به شمار می‌آید و کسانی که دارای صورت بیضی هستند جز افرادی هستند که دارای چهره متعادل هستند. به دلیل تقارن کامل و ساختار استخوانی صورت‌های بیضی هر نوع خط چشمی برای این افراد مناسب بوده و زیبایی چهره آن‌ها را دو برابر می‌کند.

   

  صورت گرد

  این صورت ها شبیه به دایره است. این افراد چانه‌ای گرد دارند و زوایای تند در این صورت‌ها وجود ندارد. به همین خاطر بهتر است در ابتدا با استفاده از مداد ابرو ابروهای خود را حالت دار کرده و خط چشم های پهن و ضخیم بکشند. توجه داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید و خیلی هم از خطوط پهن استفاده نکنید چرا که مهم ترین اصل، ایجاد زاویه در صورت است.

   

  صورت مربعی

  کسانی که فرم صورت مربعی دارند حالت پیشانی، فک و گونه آن‌ها متعادل است. این افراد فک پهنی دارند و بهتر است. کسانی که صورت مربعی دارند  از خطوط تیز و تند نباید استفاده کنند. برای اینکار بهتر است خط چشم را به صورت عادی بکشند.

   

  بیشتر
https://comentage.com