• ژل ابرو چیست؟ همراه با نکات پیش از خرید و تجربه کاربران

  در ذهن همه ما زیبایی یک فرد با مقدار زیبایی چهره او گره‌خورده است. تناسب اجزای صورت با یکدیگر از مهم‌ترین ارکانی است که هنگام انتخاب استایل و آرایش کردن باید به آن توجه کنیم. طی چند سال اخیر، ابروهای ضخیم و طبیعی دوباره موردتوجه قرار گرفته‌اند و بانوان سرتاسر جهان تلاش می‌کنند تا با مراقبت از ابرو و تغذیه سالم و همچنین استفاده از روش‌هایی همچون تاتو، هاشور، سایه، ژل ابرو و آرایش ابروهای خود را پر نشان دهند. برخی از بانوان به دلیل شرایط محیطی و یا ژنتیک به‌صورت طبیعی ابروهای کم پشت دارند و باید برای رسیدن به‌ظاهر ایده‌آل تلاش بیشتر کنند. برخی از روش‌های یاد شده مانند تاتو یا هاشور دائمی علاوه بر داشتن هزینه هنگفت، تنوع کم داشته و فرصت تغییر و تنوع زیاد به بانوان نمی‌دهد و به همین خاطر استفاده از لوازم‌آرایش مؤثر و کاربردی همچون ژل ابرو از محبوبیت بالا برخوردار است. حال این سؤال پیش می‌آید که ژل ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟ و یا کدام محصول را انتخاب کنیم و طرز استفاده از ژل ابرو چگونه است؟ با ما همراه باشید تا به ترتیب درباره هرکدام از این موضوعات بیشتر توضیح دهیم.

  ژل لیفت ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

  ژل لیفت ابرو به هدف حالت دادن و ضخیم‌تر کردن تارهای ابرو پدیدآمده است. درست است که در نگاه اول این محصول کاربرد مشابه ژل مو دارد، اما ژل لیفت ابرو علاوه در حالت دادن می‌تواند موجب پرپشت به نظیر رسیدن ابرو شده و با فرمولاسیون مغذی و بهره‌گیری از انواع ویتامین، تارهای ابرو را تقویت نماید. ژل لیفت ابرو در اکثر موارد مایع بی‌رنگ است که توسط براش نظیر ریمل روی ابرو کشیده می‌شود و به آن حالت می‌دهد. برای ضخیم نشان‌دادن ابرو توسط ژل لیفت‌کننده لازم است که ابتدا بخش تاج ابرو را به سمت بالا فرم داده و تارهایی که در هم فرورفته‌اند را از هم جدا نمود. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد عموم ژل‌های ابرو موجود در بازار بی‌رنگ هستند اما ژل ابرو رنگی نیز وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها رنگ ابرو را تثبیت و بخش خالی آن را پر کرد. ژل لیفت ابرو به‌منظور تقویت و کمک به رشد تارهای ابرو فرموله می‌شود و به همین خاطر با استفاده از این محصول علاوه بر این که از ریزش ابرو جلوگیری می‌شود، سرعت رشد تارهای ابرو نیز افزایش می‌یابد و تنها مدتی پس از استفاده مکرر از این محصول ابرو پرپشت‌تر می‌گردد. ژل ابرو عموماً ماندگاری بالا دارد و تا زمانی که بانوان صورت خود را با محصولات پاک‌کننده آرایش تمیز نکنند، روی تارهای ابرو باقی می‌ماند. این محصول موجب مرتب‌تر به نظر رسیدن تارهای ابرو نیز شده و بافت سبک دارد. در سال‌های اخیر کاربرد ژل ابرو بیش‌ازپیش برای بانوان واضح شده و امروزه این محصول توانسته جایگاه خود را در میان طرف‌داران پیدا کند و به عضو ثابت کیف آرایش آن‌ها تبدیل گردد.

   

   

  معایب و مزایای ژل ابرو چیست؟

  در بخش قبل به‌تفصیل درباره کاربرد ژل ابرو پرداختیم و مزایای استفاده از این محصول به‌قدری گسترده است که خریداری آن به دلیل و توجیه نیاز ندارد بااین‌حال در ادامه، ژل ابرو را از مناظر دیگر نیز بررسی خواهیم کرد. یکی از دلایل ترجیح ژل ابرو به سایر روش‌های موجود برای فرم دهی و پرپشت کردن ابرو توسط بانوان آن است که این راه دردسر نداشته و هر خانمی می‌تواند با تهیه یک محصول باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه، در منزل به ابروهای خود شکل دهد و خود را از شر هزینه‌های اضافه، مراجعه متعدد به سالن‌های زیبایی و مراقبت پس از انجام تاتو و هاشور رها کند. این محصول در اشکال و ابعاد مختلف توسط برندهای آرایشی متعدد تولید می‌گردد و خانم‌های خوش‌سلیقه می‌توانند باتوجه‌به نیاز خود یکی از این محصولات را تهیه نمایند. یکی از معدود معایبی که برخی از بانوان درباره ژل ابرو اشاره می‌کنند، دائمی نبودن تأثیرات این محصول است بااین‌حال لازم است اشاره کنیم که این موضوع در دید بسیاری دیگر جزو مزایای ژل لیفت ابرو محسوب می‌شود زیرا می‌توانند تنوع را بدون هزینه و مشکل تجربه نمایند؛ به‌علاوه این که هیچ‌کدام از دیگر روش‌های یاد شده، قطعی نیستند و برای عملکرد و جلوه آن‌ها تضمین وجود ندارد. برای مثال اگر خانمی از تاتو یا هاشور دائمی ابرو خود خسته شود ازبین‌بردن آن دردسر زیاد داشته و ممکن است در نهایت نیز جای تاتو برای همیشه روی پوست باقی بماند.

  بهترین برند ژل ابرو

  در حال حاضر بسیاری از برندهای آرایشی معتبر ژل لیفت ابرو باکیفیت خارق‌العاده و قیمت مناسب تولید می‌کنند و علاوه بر ترجیح بانوان لازم است که دقت شود ژل ابرو را برای چه کاری نیاز داشته و در نهایت می‌خواهیم جلوه آن چگونه باشد. بستر اولیه ابرو، جنس و حجم تارهای ابرو نیز از اهمیت بالا برخوردارند و لازم است که پیش از خرید، ویژگی‌های ظاهری ابرو خوب بررسی شوند. ژل‌های ابرو به‌صورت اختصاصی برای بانوان دارای ابرو کم‌پشت طراحی می‌شوند تا بتوانند با این محصول بیش‌ازپیش به‌ظاهر دلخواه خود دست پیدا کنند؛ بااین‌حال در هیچ دستورالعمل و روی هیچ‌کدام از ژل‌های ابرو یاد نشده که بانوان دارای ابرو ضخیم و پرپشت نباید از این محصول استفاده نمایند و تنها لازم است که محصولات موجود در بازار را شناخته و ژل لیفت ابرو متناسب با نیاز و شرایط خود را انتخاب کنند.

  در میان ژل لیفت ابروهای بی‌رنگ دو برند باکیفیت بیشتر از سایر برندها میان بانوان ایرانی محبوبیت دارند: ژل ابرو و مژه اسنس و همچنین ژل تقویت‌کننده و حالت دهنده ابرو برند گلدن رز. در این میان برندهای دیگر نیز وجود دارند که بانوان می‌توانند در صورت تمایل از محصولاتشان استفاده کنند و ما ژل لیفت‌کننده ابرو فلورمار و یا ژل ابرو نیکس را پیشنهاد می‌کنیم.

  داستان انتخاب ژل ابرو رنگی با مدل بی‌رنگ آن کمی متفاوت است. ژل ابرو رنگی بیشتر برای بانوانی کاربرد دارد که قسمت خالی در میان ابرو دارند و بخشی از تارهای آن ریخته است. یکی از بهترین برندهای موجود در بازار برند اس ال ای بوده که خانم‌ها می‌توانند باتوجه‌به رنگ مو خود محصول موردنظرشان را انتخاب کنند و از بافت و جلوه این ژل لیفت‌کننده لذت ببرند. در میان ژل‌های رنگی نیز بازهم به نام‌های آشنا همچون اسنس، نیکس و گلدن رز برمی‌خوریم. برند نوبا نیز ژل ابرو حرفه‌ای برای استفاده خانگی و سالن‌های آرایش در طیف رنگی متعدد تولید می‌کند.

  نحوه استفاده از ژل ابرو

  پیش از توضیح روش استفاده لازم است تاکید کنیم که اگر ابروهای ضخیم و پرپشت دارید و می‌خواهید از ژل ابرو تنها برای حالت دادن استفاده کنید، لازم است ژل ابرو بی‌رنگ برگزینید. برای ابروهای کم‌پشت و نازک هر دو حالت ژل لیفت‌کننده یعنی بی‌رنگ و رنگی مناسب است. برای داشتن ظاهر طبیعی‌تر حتماً به رنگ محصول موردنظر دقت کنید و تناژ هماهنگ با مو و پوست خود را تهیه نمایید.

  برای زدن ژل ابرو لازم است که پوست کاملاً تمیز باشد؛ برای این کار ابتدا صورت خود را با شوینده مناسب بشویید و یا با استفاده از محلول میسلار یا تونر تارهای ابرو خود را پاک‌سازی کنید. اگر قصد استفاده از سایه یا مداد ابرو دارید، پیش از اعمال ژل آن را روی ابرو کشیده و قالب و فرم کلی را ایجاد کنید و سپس تاج ابرو را به سمت بالا شانه کرده و باقی تارهای ابرو را با براش مناسب مرتب نمایید. مقدار کافی از ژل لیفت‌کننده را روی تارهای ابرو کشیده و به سمت بالا شانه بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا ژل خشک شود و از ظاهر جدید خود لذت ببرید. حتماً توجه کنید که ژل ابرو بیش از اندازه اعمال نشود زیرا موجب غیرطبیعی به نظر رسیدن ابروهای شما می‌گردد.


  تفاوت ژل ابرو با صابون ابرو

  درست است که ژل ابرو رنگی نیز می‌تواند برای پرکردن بخش‌های خالی مو استفاده گردد اما این محصول در وهله اول خاصیت تقویت‌کننده و حالت‌دهنده داشته و همان قدر که موجب زیبایی و جذابیت چهره می‌شود، به رشد و تغذیه مناسب تارهای ابرو نیز کمک می‌کند. دیگر تفاوت ژل و صابون ابرو نیز در آن است که عموم ژل‌ها بی‌رنگ هستند و جلوه طبیعی و مدرن دارند درصورتی‌که صابون ابرو بیشتر شبیه به تاتو به نظر می‌آید و در ایجاد قالب و پرکردن ابرو نقش دارد؛ بنابراین لازم است این‌طور جمع‌بندی کنیم که ژل ابرو علاوه بر زیبایی، شرایط کلی تارهای ابرو را بهبود می‌بخشد و موجب سلامت و رشد آن‌ها می‌گردد و این در حالی است که صابون ابرو تنها جنبه زیبایی داشته و در مواردی ممکن است pH صابون ابرو به پوست آسیب برساند و یا حساسیت ایجاد کند.

  ژل ابرو بهتر است یا صابون ابرو؟

  مثل همیشه لازم است اشاره کنیم که بهتر و بدتر جز در رابطه باکیفیت محصولات، معنا ندارد و همه چیز به نیاز مشتری و انتظاراتش وابسته است بااین‌حال اگر از مشکل ریزش بخش گسترده‌ای از تاج و تارهای ابرو رنج نمی‌برید و یا به‌طورکلی ابروهای ضخیم داشته و تنها می‌خواهید آن را حالت دهید، پیشنهاد ما به شما ژل ابرو است. با انتخاب ژل ابرو علاوه بر زیبایی، سلامت را نیز به خود هدیه می‌دهید ولی باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از بانوان در سنین میان‌سالی با مشکل ریزش ابرو مواجه‌اند و یا جلوه مرتب و نقاشی شده همچون تاتو را بیشتر می‌پسندند و برخی از بانوان کم‌سن‌وسال‌تر نیز به‌خاطر ژنتیک، آب‌وهوا، بارداری و یا هر دلیل دیگر ابرو کم‌پشت دارند؛ در این شرایط لازم است تا از صابون ابرو استفاده گردد.

  سخن آخر

  ژل لیفت‌کننده ابرو یکی از محصولات کاربردی است که در سال‌های اخیر توسط برندهای جهانی لوازم‌آرایش به بازار عرضه شده است. در صورت یادگیری طرز استفاده از ژل ابرو، انتخاب درست و به‌جا محصول و هوشمندی در شناخت نیازها، این ژل می‌تواند در ظاهر بانوان معجزه کرده و موجب جلوه بیشتر آرایش چشم و زیبایی صورت آن‌ها شود.

  بیشتر
https://comentage.com